top of page

ср, 16 черв.

|

Музей ТМК України

Кіновечір: “Іван Миколайчук і Борис Івченко: побратими-козаки.”

Вечір пам’яті Івана Миколайчука і Бориса Івченка «Іван Миколайчук і Борис Івченко – побратими-козаки» та показ художнього фільму: «Пропала грамота»

Реєстрацію закрито
Інші заходи

Час та місце

16 черв. 2021 р., 16:00

Музей ТМК України, вулиця Лаврська 9, корпус 26, Київ, Україна

Про подію

З нагоди 80-річчя видатного актора, кінорежисера, сценариста Івана Миколайчука і кінорежисера, актора Бориса Івченка Музей театрального, музичного та кіномистецтва України проводить вечір пам’яті цих майстрів українського кінематографа.

16 червня 2021 року відбудеться кінолекторій, присвячений спільній творчості митців, і показ найвідомішого їхнього фільму «Пропала грамота» (1972 р.).

«Пропала грамота» – знаковий фільм для української нації. Автор сценарію Іван Драч, поклавши в основу невмируще оповідання М.В. Гоголя, створив, за власними словами, близько семи різних варіантів літературного сценарію, які були імплементовані на екран у співдружності з великими кінематографістами-однодумцями, а саме, з Б. Івченком, І. Миколайчуком, Ф. Стригуном та ін.

Борис Івченко та Іван Миколайчук – друзі зі студентських років, соратники, за плечима яких низка здійснених і нездійснених проектів: успішна, талановита «Анничка», «Марина», в якій Миколайчуку замість головної ролі дозволили зіграти лише епізод, не дуже вдала стрічка «Коли людина посміхнулася»… І, звісно, легендарна «Пропала грамота».

Про творчу дружбу двох майстрів українського кіна, що народила фільм-легенду, запрошуємо до обміну думками всіх, хто цікавиться українським кінематографом, Іваном Миколайчуком, культурою опору радянської доби і українським козацтвом усіх часів.

Захід відбудеться о 16.00 у приміщенні МТМК України

Поділитися

bottom of page