top of page

чт, 25 трав.

|

Музей М. Заньковецької

Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра “Петефі та його сучасники”

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра “Петефі та його сучасники”
Відкриття виставки Стефана-Арпада Мадяра “Петефі та його сучасники”

Час та місце

25 трав. 2023 р., 18:00

Музей М. Заньковецької, вулиця Велика Васильківська, 121, Київ, Україна.

Про подію

Музей Марії Заньковецької  виходить на новий рівень міжнародного співробітництва в царині Духовності та Культури. Цього разу йдеться про творчу співпрацю між Музеєм Марії Заньковецької та Посольством Угорщини в Україні. Маємо честь запросити усіх шанувальників сучасного образотворчого мистецтва на відкриття виставки художника Стефана-Арпада Мадяра (Magyar Árpád István) “Петефі та його сучасники”. Вернісаж відбудеться з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря угорської нації.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Шандор Петефі - один з найвідоміших і найвидатніших діячів угорської поезії та мученик Угорської революції 1848-49 років. З нагоди ювілею поета Стефан-Арпад Мадяр зобразив митця та його часи у новій перспективі, через поєднання сучасного бачення портрета та динамічного фонового відображення тієї епохи. Акварелі, що представлені на виставці поруч з портретами, покликані передати красу Альфельду - Великої рівнини Угорщини, любов до якої поєднала сучасного художника з Великим поетом. Звернення до історичних постатей часів визвольної боротьби Угорщини в унікальний спосіб відзеркалює боротьбу та роль України в російсько-українській війні.

, вул. Велика Васильківська, 121. А після лекції-відкриття експозиції співробітники Посольства Угорщини в України запрошують шанувальників творчості талановитого художника Стефана Арпада Мадяра (Magyar Árpád István) на келих запашного угорського вина.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХУДОЖНИКА :

Стефан-Арпад Мадяр народився 1951 року на Закарпатті (м.Чоп). З 1973 по 1979 рр. навчався на факультеті графіки Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова. Вчителі – відомі митці Флоріан Юр’єв і Валерій Ламах та мистецтвознавці Дмитро Горбачов і Ігор Диченко. Член Національної спілки художників України з 1995 року.

У 2005 році спільно зі своїми вчителями Флоріаном Юр’євим (Україна), Анталом Немчичем (Угорщина) та Тетяною Мальцевою (США) створив Міжнародну громадську академію “Модус Колоріс”, яка займається науково-практичною діяльністю у галузі кольородинаміки та вивченням впливу кольору на психоемоційний та психофізіологічний стан особистості Багаторазовий учасник міжнародних конференцій з теорії кольору. Створив авторську методику «Біоколор» (“Biocolor”) Автор-упорядник книги “Угорці в Києві. Глави історії угорсько-українських відносин з IX століття до наших днів”.

Роботи художника зберігаються в колекціях США, Ізраїлю, Угорщини, Великобританії, Норвегії, Німеччини, Австрії, Грузії, Швейцарії, Бельгії, України.

АКРЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ПРЕСИ ЗА ЕЛЕКТРОННОЮ АДРЕСОЮ : ASafar@mfa.gov.hu

Контакти в Музеї Марії Заньковецької за телефоном : 050 677 88 72 (Сергій Комісаров, співкуратор виставки “Петефі та його сучасники”).

Робота експозиції триватиме з 25 травня по 8 червня цього року.

Поділитися

bottom of page