top of page
Виставка А. Мороза

Виставка А. Мороза

вівторок, 18 квітня 2023 р.

вівторок, 2 травня 2023 р.

18 квітня в одному з виставкових залів Музею Марії Заньковецької (філія Музей театрального, музичного та кіномистецтва України). відбувся вернісаж непересічного харківського художника Анатолія Мороза "Весна, обпалена війною..."
Відкриття цієї виставки проходило з певною гіркотою, адже деякі з експонованих картини залишилися навіки пораненими під час ворожого ракетного удару у Харкові. Війна, зруйнована домівка, обгорілі картини, евакуація з Харкова до Києва — події, які переживає Анатолій Мороз разом із країною в трагічний час. Півроку потому митець переїхав до Києва і облаштував художню майстерню. Багатогранна особистість Анатолія Мороза органічно поєднує захоплення світським мистецтвом з релігійною діяльністю: митець був зведений в почесний сан архимандрита як керівник духовної місії. Творчість духовної особи, яка представлена жанровим живописом - пейзажами і натюрмортами, - є спробою довести, що хоча ми не можемо бачити величного Творця, але можемо відчувати абсолютне диво Творіння. Картини несуть в собі позитивний заряд життєдайної енергії.


Через художні образи автор доносить до глядача ідею божественного походження краси фізичного світу. Захоплення красою матеріального видимого буття перетворюється на міцний фундамент формування духовної складової.

bottom of page