top of page

Колекція українських народних музичних інструментів започаткована 1969 року, коли в структурі музею було відкрито відповідний науково- дослідницький відділ. Його завданням стало віднайти рідкісні інструменти, що є пам’ятками матеріальної і духовної культури українського народу, дослідити їх і зберегти для майбутніх поколінь.

Нині збірка налічує близько 600 кобз, бандур, торбанів, скрипок, колісних лір, басоль, цимбалів, сопілок, трембіт, бубнів, найдавніші з яких сягають ХVIII ст. Крім давніх інструментів невідомих авторів, до колекції залучені інструменти провідних українських майстрів, зокрема: О.Корнієвського, А.Паплінського, О.Палієвця, Л.Добрянського, О.Шльончика, І.Скляра, В.Тузиченка, В.Зуляка, Д.Демінчука, Д. Левицького.

У зібранні наявні також меморіальні інструменти композитора М.Лисенка, театральних діячів М.Кропивницького, М.Старицького, кобзарів Ф.Кушнерика, І.Кучугури-Кучеренка, Є.Мовчана, Є.Адамцевича, Г.Ткаченка, бандуристів Ф.Жарка, А.Бобиря, Н.Павленко, поета-бандуриста І.Немировича.

Колекція стала творчою лабораторією для музичних майстрів, музикантів, фольклористів, нау- ковців, студентів мистецьких вузів. Вона представляється на багатьох виставках в Україні та за кордоном. Частина інструментів демонструється на постійно діючій виставці “Живії струни України” в музеї.

Музейна колекція постійно поповнюється новими раритетами, що свідчить про невичерпність багатства національної музичної культури.

bottom of page