top of page
Пошук

«Креативна деконструкція» — новий проєкт Театрального музеюПроєкт «Креативна деконструкція» передбачає емпіричне переосмислення постійної експозиції Театрального музею «Театральне мистецтво України» та відновлення її повноцінної роботи. Мета проєкту — ревіталізувати репрезентації музею таким чином, щоб виставковий простір транслював сучасні смисли, базовані на глибокому дослідженні історичних контекстів.

Експозиція «Театральне мистецтво України» була відкрита в 1977 році. І за період з 1977 року до 2023 року вона неодноразово зазнавала фрагментарних змін. Наприклад, була повністю демонтована частина експозиції періоду ХХ століття, котра містила в собі радянські пропагандистські наративи. Наразі залишилася постійна експозиція, що охоплює період від першоджерел українського театру до початку ХХ століття та акумулює в собі важливі знання про український театр. Але, зважаючи на зміну цивілізаційної оптики, стали нагальними кардинальні зміни в репрезентаціях Театрального музею.

Під час реалізації проєкту буде проаналізовано тексти та наративи постійної експозиції про історію українського театру, проведено фахові обговорення. За результатами креативної деконструкції, шляхом інтервенцій буде трансформовано існуючий експозиційний простір, підготовлено й розміщено мультимедійні пояснення, створено архівно-аналітичну виставку про кураторський досвід пострадянської трансформації експозиції. Завершальним етапом деконструкції стане розробка концепції нової експозиції та її візуалізація у форматі 3D.

У наступних дописах ми будемо розповідати детальніше про проєкт #Креативна_деконструкція й оновлення експозиційного простору, а також глибше знайомити з історією українського театрального мистецтва. Проєкт реалізується за підтримки Український культурний фонд.


Comments


bottom of page