top of page

«Креативна деконструкція» — новий проєкт Театрального музею

Проєкт «Креативна деконструкція» передбачає емпіричне переосмислення постійної експозиції Театрального музею «Театральне мистецтво України» та відновлення її повноцінної роботи. Мета проєкту — ревіталізувати репрезентації музею таким чином, щоб виставковий простір транслював сучасні смисли, базовані на глибокому дослідженні історичних контекстів.  Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.


Експозиція «Театральне мистецтво України» була відкрита в 1977 році. І за період з 1977 року до 2023 року вона неодноразово зазнавала фрагментарних змін. Наприклад, була повністю демонтована частина експозиції періоду ХХ століття, котра містила в собі радянські пропагандистські наративи. Наразі залишилася постійна експозиція, що охоплює період від першоджерел українського театру до початку ХХ століття та акумулює в собі важливі знання про український театр. Але, зважаючи на зміну цивілізаційної оптики, стали нагальними кардинальні зміни в репрезентаціях Театрального музею.


Під час реалізації проєкту буде проаналізовано тексти та наративи постійної експозиції про історію українського театру, проведено фахові обговорення. За результатами креативної деконструкції, шляхом інтервенцій буде трансформовано існуючий експозиційний простір, підготовлено й розміщено мультимедійні пояснення, створено архівно-аналітичну виставку про кураторський досвід пострадянської трансформації експозиції. Завершальним етапом деконструкції стане розробка концепції нової експозиції та її візуалізація у форматі 3D.


Обставини воєнного часу порушили питання не тільки про демонтаж експозиції, а також концептуальне переосмислення трансльованих нею сенсів, зокрема, в руслі дерусифікації та дерадянізації. Театральний музей розпочинає роботу над оновленням експозиційного простору в межах проєкту «Креативна деконструкція» та запрошує 7 липня о 16:00 відвідати останню екскурсію експозицією «Театральне мистецтво України від витоків до початку ХХ століття», яку проведе театрознавиця, завідувачка відділу історії театру Ірина Зубченко. Ця екскурсія — це остання нагода побачити експозицію у тому вигляді, в якому вона вже скоро перестане існувати. Вона має підвести риску під зусиллями науковців Театрального музею останнього часу, що прагнули вербально змінити сприйняття експозиційного матеріалу. 


Слідкуйте за нашими новинами та дізнавайтеся більше про проєкт #Креативна_деконструкція!


#ЗапідтримкиУКФ

#Креативна_деконструкція 

#Театральний_музей_100

bottom of page