top of page

Колекція

Експозицію музею М.Заньковецької створено на основі великої колекції актриси, яка збиралася з 1923 року в Музеї театрального, музичного і кіномистецтва України, відділом якого є музей М.Заньковецької. Саме 1923 року однією з перших дарувальниць нового театрального музею, що виник на базі театру “Березіль” Леся Курбаса, була Марія Заньковецька. Один із засновників музею режисер Василь Василько у своєму щоденнику описав відвідини Марії Заньковецької з метою одержання експонатів для музею. Домівка актриси йому видалась дуже далекою від міста (нині це майже центр), а її кімната – вогкою і холодною. Та усе переважила теплота і гостинність самої господині, яка щедро обдарувала молодий музей: вона віддала кілька театральних костюмів та особистих цінних речей.

З цього часу колекцію М.Заньковецької в Музеї театрального музичного і кіномистецтва постійно поповнювали: спочатку сама актриса, а після її смерті – родичі, актори, їхні нащадки.

У музеї М.Заньковецької вражає різноманітність представленої колекції меморіальних речей, серед яких – фотографії актриси у житті і в ролях, рукописи, програми вистав, сценічні костюми, особисті речі, меблі, предмети побуту. Колекція дає змогу показати історію життя і творчості актриси від дитинства до старості, детально відобразити останній період життя – київський.

bottom of page