top of page

ЕКСКУРСІЇ

12345.jpg

"Живії струни України"
(ілюструється грою на народних музичних інструментах)

Виставка репрезентує унікальну музейну колекцію українських народних музичних інструментів (представлено 95 інструментів). Під час екскурсії, що супроводжується ілюстрацією виконання на окремих інструментах, відвідувачі дізнаються про їх історію та побутування, техніку виготовлення і гри.

Замовлення екскурсій: +38 044 280 18 34

"Розвиток музичного мистецтва України" 
по експозиції МТМК України

 

В екскурсії розповідається про розвиток української музики від давніх фольклорних джерел до різноманітних класичних форм і жанрів на основі представлених в експозиції матеріалів, що знайомлять з історичними подіями, провідними митцями й колективами в галузі музичного мистецтва.

Замовлення екскурсій: +38 044 280 18 34

на сайт.jpg

"Корифеї українського театру.

Українська драматургія і театр ІІ половини ХІХ ст"

Екскурсія висвітлює творчу діяльність плеяди митців українського театру: М. Кропивницького, М. Старицького, І. Карпенка- Карого, М. Садовського, П. Саксаганського, М. Заньковецької, яких історики назвали "корифеями", вшановуючи їхні непересічні таланти й вагомий внесок у становлення й піднесення українського професійного театру на межі ХІХ - ХХ ст.

 

Замовлення екскурсій: +38 044 280 18 34

1111.jpg

"Лесь Курбас.

Людина, яка була театром"

Виставка представляє унікальними експонатами геніального українського актора і режисера-новатора світового рівня першої половини ХХ ст. В екскурсії розповідається про його життєвий і творчий шлях, основні етапи мистецького становлення, художні й організаційні принципи, новаторські впровадження у постановках різних років.

Замовлення екскурсій: +38 044 280 18 34

5bb48a2e2c337ваи.jpg

ІНТЕРАКТИВНІ ЕКСКУРСІЇ та ЛЕКЦІЇ - УРОКИ

Там, де музика живе

 

Музика живе повсюди навколо нас, кожен побутовий предмет може зазвучати як музичний інструмент. Екскурсовод допомагає дітям видобути чарівні звуки з пляшок з водою, зіграти разом на «скляному ксилофоні» та використати гребінець, як музичний інструмент. А також діти побачать старовинні музичні інструменти та дізнаються про їх походження та розвиток.

 

Довідки та замовлення: +38 044 280-18-34

69478881_1909038755898618_44080358663001
Дети

Інтерактивна  екскурсія  

“Світ  театральних професій”

(для  школярів  3 - 6 класів)

 

     Екскурсія  по музейній експозиції  “Театральне мистецтво України” відкриває  для дітей  специфіку мистецтва театру і створення  вистави.У спілкуванні з екскурсоводом  на основі музейних експонатів  та інших речей  діти  дізнаються про різні види театру, які фахівці  беруть участь у  постановці спектаклів, якими навичками і засобами мають володіти і застосовувати представники  різних театральних професій. Крім того,  на прикладах видатних митців минулого, представлених в музеї, діти розширять свої знання з історії національної культури.

 

Довідки та замовлення: +38 044 280-18-34

0x0.jpg

ДЛЯ ДІТЕЙ: МАЙСТЕР-КЛАСИ 

Лялька - дергунчик

Хто з дітей не мріє мати іграшку, але куди приємніше зробити цю іграшку самому. На майстер-класі є можливість зробити героїв вертепної вистави: супергероя Козака, модницю Козу, веселих Діда і Бабу. А найцікавішим буде те, що твоя лялька, зроблена з простого картону і скріплена звичайними нитками, зможе рухати ручками і ніжками!

 

Довідки та замовлення: +38 044 280-18-34

ВІДЕОЛЕКЦІЇ

Ганна Борисоглібська — видатна українська актриса, яка належала до яскравої плеяди другого покоління корифеїв українського театру. Сучасний дослідник творчості актриси, театрознавець Валерій Гайдабура, говорячи про Ганну Борисоглібську, зазначав: «Ця малого зросту жінка була художником-богатирем і в когорті корифеїв крізь нетрі соціуму прокладала аппієву дорогу правди і краси національному мистецтву».

 

У лекції Ірина Зубченко, завідувачка відділу історії театру Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, розповідає про Ганну Борисоглібську, одну з найяскравіших акторок України, зокрема, про її співпрацю з такими потужними митцями як Марко Кропивницький, Микола Садовський, Лесь Курбас, Гнат Юра.

Якорь 1

У лекції Антон Кармазін, старший науковий співробітник Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, розповідає про кантату «Гайдамаки» видатного українського композитора Михайла Вериківського. Наприкінці лекції звучить кантата «Гайдамаки» у виконанні Національного симфонічного оркестру України.

У лекції Антон Кармазін, старший науковий співробітник Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, розповідає про видатного українського композитора Михайла Вериківського та один із його найяскравіших музичних творів «Волинські акварелі» — перлину української фортепіанної музики.

У лекції Людмила Гуренко, старша наукова співробітниця відділу музики Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, розповідає про знакові моменти творчості Лесі Українки, її мистецько-літературну діяльність, художньо-естетичні й соціально-історичні погляди. Завдяки своєму «символічному мисленню» Леся Українка і досі веде живий діалог з усією людською культурою в цілому. Тож розпочнімо його й ми…

"Кіно і Курбас" у рамках виставки "Курбас у Києві"

Лекція культуролога Сергія Руденка "Межигірські маріонетки: занурення у 1920-ті"

А.Канівець, старший науковий співробітник відділу історії кіно МТМК України

А.Канівець, старший науковий співробітник відділу історії кіно МТМК України

Лекція Ірини Мелешкіної «Квітка блакитного цикорію, або Два кохання Миколи Куліша»

Лекція Наталії Єрмакової про виставу «Різдвяний вертеп», поставленої Лесем Курбасом у Молодому театрі в 1919 році та вплив вертепної традиції на естетичну ідеологію «Березоля».

bottom of page