top of page

Музей Марії Заньковецької – це музей Першої Народної артистки України, зірки театру корифеїв, жінки, яка боролася за становлення України та права жінок.

Саме тому в основі Музею:

1. Пам'ять

У Києві в будинку по вулиці Великій Васильківській, 121 Марія Заньковецька оселилась у 1918 року і прожила до 1934 року. Наша команда продовжує досліджувати та проводити наукові пошуки в історії театрального життя Марії Заньковецької та її середовища. Ми щодня ділимося на екскурсіях та різних заходах спогадами з життя та творчості Актриси.

Ми доносимо відвідувачам, що наш світ сьогодні завдячує своїм існуванням людям з минулого, адже якщо б не вони, то сьогодні все було б інакшим. А саме: якби театр корифеїв піддався на спокуси грати світову класику у тогочасному російському театрі, Україна втратила б свій рупор. Залишившись без культурного підґрунтя, на чому пізніше виросли б важливі українські явища культури?

2. Люди

Які творять Музей: театрознавці, драматурги, музейники та запрошені друзі – режисери, актори, сценографи, письменники, і звісно ж, відвідувачі, які надихають нас.

3. Комунікація

Вміння поєднати різні часи та пов’язати історію із сьогоденням є найважливішою нашою задачею. Задля цього ми започаткували Мистецький клуб «Zankovetska Community», мета якого - оживити простір Музею і заповнити його подіями, виставками та друзями. А також проєкт "Очима в сучасний театр", який фіксує сучасні процеси.

Ми включаємо у комунікацію всю театральну та наукову спільноту.  Запрошуємо і Вас долучатися до нашого «Zankovetska Community»!

bottom of page