top of page

Історія Музею М.Заньковецької

Серед багатьох міст і містечок, де бувала М.Заньковецька, Київ мав особливе значення в її творчому житті і долі. У Києві молода актриса вперше відчула успіх, виступаючи на великій сцені професійного театру. Саме в Києві вона працювала у Першому українському стаціонарному театрі Миколи Садовського. У Києві вона провела останні роки свого життя (1918-1934).

У Києві в будинку по вулиці Великій Васильківській, 121 жила рідна сестра актриси Лідія Карнаухова. На запрошення сина Лідії Володі Карнаухова Марія Заньковецька оселилась в будинку у 1918 року і прожила до 1934 року.

1. Історія.jpg

Перший музей М.Заньковецької було створено за ініціативи керівництва Музею театрального, музичного і кіномистецтва України та учнів актриси. Відкрили музей 1960 року в квартирі №4 на другому поверсі, де саме і жила актриса. Це був тоді перший в Україні меморіальний акторський музей.

У 1980 році пам’ятку культури було знесено. Відбудовано будинок 1989 року. Нині експозиція музею та виставкові зали розміщуються у всьому будинку.

bottom of page