пт, 31 січ. | Музей ТМК

Іван Шахівець та інші фундатори харківської школи лялькарів

Виставка "Лялька на кону" триває. Сьогодні Харківський державний академічний театр ляльок ім. В.А. Афанасьєва є одним з визнаних лідерів у цій сфері театрального мистецтва, тому особливо цікаво торкнутися його джерел, простежити ґенезу формування однієї з найпотужніших лялькарських шкіл.
Реєстрацію закрито
Іван Шахівець та інші фундатори харківської школи лялькарів

Час та місце

31 січ. 2020, 17:00
Музей ТМК, Корп 26, вулиця Лаврська, 9 корпус 26, Київ, Украина, 01015

Про захід

 31 січня, в п’ятницю, о 17-00 театрознавиця Інга Лобанова прочитає лекцію, яка буде присвячена становленню харківської школи лялькарів у  20-30 роках ХХ століття.

Інга Лобанова (Инга Долганова)  – старший викладач Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, завліт Харківського державного академічного театру ляльок ім. В.А. Афанасьєва.

Природа мистецтва театру ляльок доволі своєрідна. З одного боку його коріння сягає сивої давнини, беручи початок у прадавніх обрядах, а історія вимірюється навіть не століттями – тисячоліттями. З іншого – як професійне мистецтво воно почало формуватися в Європі відносно недавно, фактично на початку ХХ століття. До цих же років відноситься і організація перших театрів ляльок в Україні, й у Харкові зокрема. У витоків харківської школи стояли такі неординарні особистості, як Петро Джунковський і Варвара Белоруссова, Микола й Катерина Овчиннікови, Павло Горбенко і Іван Шахівець. Саме Івану Шахівцю довелося зіграти важливу роль у становленні професійного мистецтва театру ляльок не тільки у Харкові, а й в різних містах України та Білорусі. ___________________________________ Вартість квитків: • Повний 70 гривень • Пільговий 40 гривень

Нагадуємо, що вхід на територію Києво-Печерської Лаври, якщо Ви йдете на заходи нашого музею є абсолютно безкоштовним! При вході Вам не треба купувати квиток, а сміливо казати, куди і з якою метою Ви йдете! Квитки Ви купуєте лише у касі музею! 

Реєстрацію закрито

Поділитися