top of page

пт, 21 трав.

|

Музей театрального, музичного та кіномис

Лекція докторки мистецтвознавства, професорки Н.В. Владимирової «Моє повернення додому»

В рамках освітньої програми до виставки «Простори Лесі»

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Лекція докторки мистецтвознавства, професорки Н.В. Владимирової «Моє повернення додому»
Лекція докторки мистецтвознавства, професорки Н.В. Владимирової «Моє повернення додому»

Час та місце

21 трав. 2021 р., 15:00

Музей театрального, музичного та кіномис, вулиця Лаврська, 9 кр.26 Киев, Украина

Про подію

Лекція  про "нове життя" Музею Марії Заньковецької доктора мистецтвознавства,  члена-кореспондента НАМ України Наталії Владимирової, учасниці  відновлення Музею Марії Заньковецької наприкінці 80-тих років.

Історія  створення нашого музею цікава і непроста. Вона бере свій початок у 1922  році в дні святкування 40-літнього ювілею сценічної діяльності артистки  Марії Заньковецької. Вже тоді ювілейна комісія зверталася з проханням  до Наркомпросу відкрити при театрі її імені музей, в якому було б  висвітлено творчий шлях ювілярки.

Перший  музей Марії Костянтинівни у Києві проіснував майже 19 років. Та  незважаючи на недоторканність цього помешкання, у 1970-ті роки будинок  зазнав на собі дій, які призвели до цілковитого його зруйнування.  Спочатку - загроза знесення з боку районної адміністрації, відвернута  зусиллями державних органів та громадськості. 23 жовтня 1979 р. -  пожежа. Тоді будинок і експонати були врятовані (експонати вивезли до  головного музею у Лаврі). А 31 травня 1983 р. з дозволу керівників міста  будинок знесли бульдозером за дві години.

На  захист пам’яті зірки українського театру знову піднялась широка  громадськість, надходили листи з усіх куточків колишнього Союзу у всі  інстанції. Клопотався про відновлення музею І.Козловський.

29  вересня 1989 року тепер вже Будинок-музей першої народної артистки  України Марії Заньковецької відкрив двері для відвідувачів. У  відновленні музею участь брала також Наталія Владимирова. Дізнаємось із  перших вуст як це все було.

Вхід за музейним квитком.

Поділитися

bottom of page