top of page

сб, 22 лют.

|

Музей ТМК України

Лекція «Курбас і художники авангарду»

Друзі, запрошуємо Вас 22 лютого о 15:00 у рамках проекту Лютий/Курбас на лекцію «Курбас і художники авангарду» заступниці директора Музею з наукової роботи Ірини Мелешкіної.

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Лекція «Курбас і художники авангарду»
Лекція «Курбас і художники авангарду»

Час та місце

22 лют. 2020 р., 15:00

Музей ТМК України, вулиця Лаврська, 9 корпус 26, Київ, Украина

Про подію

 Лесь Курбас є творцем на українському кону нового, синтетичного театру. За Курбасом театр – найвища мистецька форма – має синтезувати в собі усі існуючі мистецтва, як то: образотворче, музику, хореографію, кінематограф, пантоміму тощо. Відтепер сценографія посідає таке значуще місце, що роль художника стає однією з визначальних у виставі. І сценограф, без перебільшення, стає співпостановником спектаклю.

Лекція «Курбас і художники авангарду» розкриє тему творчих взаємин генія українського театру Леся Курбаса з видатними сценографами того часу – Анатолем Петрицьким та Вадимом Меллером.

З 1918 року Петрицький є головним художником Молодого театру. Курбас наголошує на тому, саме що його робота рішуче змінила саме уявлення про місію художника в українському театрі. Курбас і Петрицький разом створили 1920 року новаторську синтетичну виставу «Гайдамаки», проте після цього їхні шляхи розійшлися.

Соратником Леся Курбаса протягом наступних дванадцяти років (1922-1933) був головний художник «Березоля» Вадим Меллер. З ним Курбас поставив свої програмні вистави київського і харківського періодів. А творча співдружність Куліш – Курбас – Меллер дала декілька вершинних вистав української сцени.

Цьому та багато чому іншому буде присвячена лекція «Курбас і художники авангарду».

● Вартість квитків Повний 70 гривень Пільговий 40 гривень ● Довідки за телефоном: 067-870-42-59 ● Друзі, Друзі, нагадуємо, що вхід на територію Києво-Печерської Лаври, якщо Ви йдете на заходи нашого музею є абсолютно безкоштовним! При вході Вам не треба купувати квиток, а сміливо казати, куди і з якою метою Ви йдете! Квитки Ви купуєте лише у касі музею! 

Поділитися

bottom of page