Лекція «Курбас і художники авангарду»
сб, 22 лют.
|Музей ТМК України
Друзі, запрошуємо Вас 22 лютого о 15:00 у рамках проекту Лютий/Курбас на лекцію «Курбас і художники авангарду» заступниці директора Музею з наукової роботи Ірини Мелешкіної.


Час та місце
22 лют. 2020 р., 15:00
Музей ТМК України, вулиця Лаврська, 9 корпус 26, Київ, Украина
Про подію
Лесь Курбас є творцем на українському кону нового, синтетичного театру. За Курбасом театр – найвища мистецька форма – має синтезувати в собі усі існуючі мистецтва, як то: образотворче, музику, хореографію, кінематограф, пантоміму тощо. Відтепер сценографія посідає таке значуще місце, що роль художника стає однією з визначальних у виставі. І сценограф, без перебільшення, стає співпостановником спектаклю.
Лекція «Курбас і художники авангарду» розкриє тему творчих взаємин генія українського театру Леся Курбаса з видатними сценографами того часу – Анатолем Петрицьким та Вадимом Меллером.
З 1918 року Петрицький є головним художником Молодого театру. Курбас наголошує на тому, саме що його робота рішуче змінила саме уявлення про місію художника в українському театрі. Курбас і Петрицький разом створили 1920 року новаторську синтетичну виставу «Гайдамаки», проте після цього їхні шляхи розійшлися.
Соратником Леся Курбаса протягом наступних дванадцяти років (1922-1933) був головний художник «Березоля» Вадим Меллер. З ним Курбас поставив свої програмні вистави київського і харківського періодів. А…