top of page

сб, 15 лют.

|

Музей ТМК України

Лютий/Курбас

#ЛютийКурбас Запрошуємо 15 лютого о 15:00 у рамках проекту «Лютий/Курбас» на перегляд фільму «Будинок „Слово“» і зустріч з режисером Тарасом Томенком.

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Лютий/Курбас
Лютий/Курбас

Час та місце

15 лют. 2020 р., 15:00

Музей ТМК України, вулиця Лаврська, 9 корпус 26, Київ, Україна, 01015

Про подію

 «Будинок „Слово“»  – український повнометражний документальний фільм 2017 року, знятий режисером Тарасом Томенком. Коли у Харкові у 1929 році цей будинок було зведено, як будинок для літераторів, ніхто не міг передбачити, що цей комфортабельний дім стане пасткою для українських митців. Згодом їх один за одним почали вивозити на допити, розстріли та заслання. Так в історії української культури виник термін «Розстріляне Відродження». В цьому будинку свого часу жив режисер Лесь Курбас і його друг та соратник драматург Микола Куліш, які у 1937 році вироком радянського суду були розстріляні. Будинок було зведено у формі літери «С» (Слово), але хтось пізніше вже трактував його як жорстокий жарт товариша Сталіна, який зашифрував в його назві першу літеру свого прізвище «С». Будинок «Слово» став символом колишньої радянської системи, яка безжально і цинічно знищувала українську інтелігенцію.

● Вхід на подію за ціною музейного квитка

● Довідки за телефоном: 067-870-42-59

● Друзі,  нагадуємо, що вхід на територію Києво-Печерської Лаври, якщо Ви йдете на заходи нашого музею, є абсолютно безкоштовним! При вході Вам не треба купувати квиток, а сміливо казати, куди і з якою метою Ви йдете! Квитки Ви купуєте лише у касі музею!  

Поділитися

bottom of page