top of page

пт, 07 лип.

|

Київ

«Театральне мистецтво України від витоків до початку XX століття»

Запрошуємо 7 липня о 16:00 на останню екскурсію експозицією «Театральне мистецтво України від витоків до початку ХХ століття».

Реєстрацію закрито
Дивитись інші заходи
«Театральне мистецтво України від витоків до початку XX століття»
«Театральне мистецтво України від витоків до початку XX століття»

Час та місце

07 лип. 2023 р., 16:00 – 17:30

Київ, вулиця Лаврська, 9, корп. 26 Київ, Україна, 02000

Про подію

Ми розпочинаємо роботу над оновленням експозиційного простору в межах проєкту «Креативна деконструкція», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Це остання нагода побачити експозицію у тому вигляді, в якому вона вже скоро перестане існувати. Екскурсію проведе театрознавиця, завідувачка відділу історії театру Ірина Зубченко.

Обставини воєнного часу порушили питання не тільки про демонтаж експозиції, а також концептуальне переосмислення трансльованих нею сенсів, зокрема, в руслі дерусифікації та дерадянізації.

Експозиція Театрального музею «Театральне мистецтво України» була відкрита у 1977 році. І за період з 1977 по 2023 роки вона неодноразово зазнавала фрагментарних змін. Наприклад, була повністю демонтована частина експозиції періоду ХХ століття, котра містила в собі радянські пропагандистські наративи. Наразі залишилася постійна експозиція, що охоплює період від першоджерел українського театру до початку ХХ століття. Радянські підходи до її дизайнування унеможливлюють внесення в них посутніх змін. Через те текст екскурсії поступово віддалявся від запропонованих меседжів. Проте марно гадати, що ці прорадянські та проросійські смисли кудись зникли. Отже, остання екскурсія має підвести риску під зусиллями науковців Театрального музею останнього часу, що прагнули вербально змінити сприйняття експозиційного матеріалу.

 Вхід за ціною музейного квитка.

Поділитися

bottom of page