top of page

пт, 29 жовт.

|

Музей М. Заньковецької

Вечір-презентація "Сімейний альбом Катерини Лучицької"

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Вечір-презентація "Сімейний альбом Катерини Лучицької"
Вечір-презентація "Сімейний альбом Катерини Лучицької"

Час та місце

29 жовт. 2021 р., 15:00

Музей М. Заньковецької, вулиця Велика Васильківська, 121, Київ, Україна

Про подію

Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/3Rji6Wr

29 жовтня о 15:00 ми запрошуємо вас на вечір-презентацію "Сімейний альбом Катерини Лучицької".

Орлятком  з мого золотого гніздечка називає Марія Заньковецька в одному з листів  Бориса Романицького – свого учня й театрального послідовника. 

 Сьогодні,  як і в ХХ столітті вибухає інстинкт самозбереження нації, і ми знову  повертаємося до історії українського театру, у якій значне місце  займають ніжинці. Саме ім’я цариці української сцени, як назвав  Заньковецьку Михайло Грушевський, її перебування в материному домі на  Мигалівці в перерві між гастролями продовжило в Ніжині театральну  традицію, започатковану ще Миколою Гоголем і гімназистами.

Ім’я  актриси стало сімейною реліквією для багатьох поколінь у мистецьких і  наукових родинах Ніжина: Проценків, Москвичових, Назарових, Лучицьких,  Шекун-Коломийченків, Богомольців, Малиш-Федорців, Левченків. Воно  спрямовувало їхню долю, стало духовним грунтом їхнього активного  творчого існування. Про це в нарисах книжки «З золотого гніздечка  Заньковецької. Ніжинські родини в колі видатної актриси». Її авторка –  ніжинка Надія Онищенко, директорка Центру гуманітарної співпраці з  українською діаспорою Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя,  членкиня Національної спілки журналістів України.

Вхід - за музейним квитком.

 Реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/3Rji6Wr

Поділитися

bottom of page