top of page

чт, 25 лют.

|

Музей М. Заньковецької

Відкриття виставки “Простори Лесі” до 150-річчя Лесі Українки

Виставка сценографії до вистав Лесі Українки.

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Відкриття виставки “Простори Лесі” до 150-річчя Лесі Українки
Відкриття виставки “Простори Лесі” до 150-річчя Лесі Українки

Час та місце

25 лют. 2021 р., 17:00

Музей М. Заньковецької, вулиця Велика Васильківська, 121, Київ, Україна

Про подію

Леся Українка, одна з найвидатніших жінок України, святкує у 2021 році 150-річницю від дня народження.

Леся була вірною посестрою актриси Марії Заньковецької. І хоч не довелося Заньковецькій зіграти у виставах за Лесиними творами, вони спілкувалися і шанували одна одну. А сценічне життя Лесиних творів вже налічує більше ста років. Для будь-якого театру та творчого колективу твори Лесі Українки: “Лісова пісня” (1911) та “Камінний господар” (1912) в першу чергу, “Блакитна троянда” (1896), “Одержима” (1901), “У катакомбах” (1905), “Кассандра” (1907), “Бояриня” (1910), “Оргія” (1913) завжди стають етапними.

Ми вирішили зазирнути в сценічні простори Лесі і показати її творчість через призму театральних вистав. Режисерсько-сценографічні концепти з минулого по сьогодення збереглися завдяки творчості сценографів у ескізах, малюнках та макетах. Вас зустрінуть роботи Анатоля Петрицького, Матвія Драка, Федора Нірода, Мирона Кипріяна, Михайла Френкеля, Данила Лідера, Олени Богатирьової. І це ще не все! До сучасної частини виставки долучається Lider Triennial of Scenography.

Твори Лесі трансформувалися у сценічні варіанти різних стилів, форм та жанрів. Виставку доповнюватимуть світлини різних років, з яких на нас сьогоднішніх дивляться неперевершені Мавки, Русалки, Кассандри...

Куратор виставки - Лілія Бевзюк-Волошина.

У рамках виставки планується освітня програма.

Вхід за музейним квитком.

Поділитися

bottom of page