top of page

вт, 24 серп.

|

Музей М. Заньковецької

Відкриття виставки Юрія Логвина до Дня Незалежності

«Український митець в Радянському Союзі»

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Відкриття виставки Юрія Логвина до Дня Незалежності
Відкриття виставки Юрія Логвина до Дня Незалежності

Час та місце

24 серп. 2021 р., 18:00

Музей М. Заньковецької, вулиця Велика Васильківська, 121, Київ, Україна

Про подію

Зазвичай в День Незалежності України згадують козацьке минуле й те, як важко наш народ виборював можливість мати вільну країну. Музей актриси Марії Заньковецької пропонує подивитися на цей день під іншим кутом, а саме через персоналію художника-графіка Юрія Логвина, який продукував український культурний код в часи СРСР. Ми спробуємо проаналізувати, що змінилося після отримання незалежності.

Юрій Логвин – видатний український художник-графік та письменник. Він створив серію марок для Укрпошти, працював у Київнаукфільм і отримав премію «Золотий письменник України» за свої праці.

Художник прожив довге життя – з 1939 року по 2019 рік. У родині Логвинів шанували українську культурну спадщину і цікавилися культурами світу, тому Юрій Логвин з дитинства любив Україну і захоплювався історією. Він навчався в ДХСШ ім. Шевченка, а ця школа в усі часи готувала кращих професійних художників. Навчання в НАОМА (тоді – Художній інститут) було другою сходинкою в становленні професійного художника.

Крім цього, Ю. Логвину подобалося вивчати історію, разом з батьком він їздив на розкопки. Так він з дитинства жив у середовищі, яке плекало в ньому любов до України в той час, коли в СРСР українська самосвідомість була пригноблена.

В той час багато українських художників прагнули їхати в Москву, адже в столиці СРСР були більші гонорари і дозволялося творити вільніше. Художники могли відійти від соцреалізму, який Логвину був остогидлий. Тому він вирішив отримати свою другу освіту письменника в Літературному інституті ім. О.М. Горького.

В Москві до вихідців з периферії ставилися як до екзотики, оскільки їм потрібно було представити всю красу СРСР. У 70-ті роки Логвин брав участь у республіканських виставках як художник-графік, оскільки у якості письменника було важко заявити про себе. Ще тоді в нього зародилася ідея створити поштові мініатюри, що розповідають про Україну, але втілилося це тільки під час її незалежності.

В Україні в той час боролися проти української культури, називаючи «бойчукізмом» навіть зображення етнічної символіки. Дружба з Аллою Горською (художниця, яка об’єднувала свідомих українців) чи відсутність на планових зборах каралися, людина одразу ж потрапляла під нагляд влади. В архівах зберігся донос на Юрія Логвина про те, що він сидів у квартирі, до якої прийшли співати колядки, після якого за ним почали стежити.

Чимало таких історій траплялося в житті Логвина та митців, які позиціонували себе як українців.

Про все це можна буде дізнатися на нашому заході до Дня Незалежності України: виставка Юрія Логвина «Український митець в Радянському Союзі»

в Музеї Марії Заньковецької

за адресою: вул. Велика Васильківська, 121.

Важливо!

На жаль, ми мусимо обмежити кількість одночасного перебування людей під час відкриття виставки, тому просимо зареєструватися за посиланням:

https://forms.gle/So8MxhbfBXZZnXmN6

Поділитися

bottom of page