top of page

ср, 24 лют.

|

Музей ТМК України

Відкривається виставка «Театральні строї Богдана Поліщука»

Реєстрацію закрито
Інші заходи
Відкривається виставка «Театральні строї Богдана Поліщука»
Відкривається виставка «Театральні строї Богдана Поліщука»

Час та місце

24 лют. 2021 р., 18:00

Музей ТМК України, вулиця Лаврська 9, корпус 26, Київ, Україна

Про подію

Богдан Поліщук – сценограф та режисер, навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Майже десять років співпрацює з різними театрами України: Національним академічним драматичним театром ім. І. Франка, Національним драматичним театром імені М. Заньковецької, Івано-Франківським національним академічним обласним музично-драматичним театром ім. І. Франка, Львівським академічним театром ім. Л. Курбаса, Першим українським академічним театром для дітей та юнацтва.

Сьогодні Богдан Поліщук є головним художником Українського малого драматичного театру.

На виставці будуть представлені ескізи костюмів та самі костюми художника до вистав, реалізованих в різні роки із такими режисерами, як Андрій Приходько, Володимир Кучинський, Дмитро Весельський, Лариса Діденко, Ігор Білиць.

Театральний костюм – складова частина сценографії, але вона настільки виразна й самостійна, що її сміливо можна розглядати як окреме мистецтво. Зовсім не рідкісне явище, коли для роботи над виставою запрошують двох різних художників: одного для створення сценографії, іншого - для створення костюмів. Театральний костюм набуває свого остаточного втілення, звичайно, вже на сцені, будучи частиною театральної дії. Але ескізи костюмів варто розглядати як самодостатні твори мистецтва, як окремий напрямок театральної графіки. Вони нерідко є найближчими проявами первинного задуму художника, який ще не деформувався в реаліях виробничого процесу. Працюючи над костюмом в театрі, художник створює не одяг, а образ. А малюючи ескіз костюму, художник візуалізує персонажа, наче проявляє світлину його душі.

Тож чекаємо вас у вишуканому й магічному світі театрального костюму!

Виставка триватиме до 30 квітня.

Поділитися

bottom of page