top of page

середа, 15 лютого 2023 р.

Офіційне святкування 100 -річчя музею

15 лютого відбулося офіційне святкування 100-річчя Музею театрального, музичного та кіномистецтва України. У музейних залах цього дня зустрілися театральна інтелігенція і музейники, митці й представники державної влади, гості та наші друзі.

Дякуємо Міністерству культури та інформаційної політики, Київській міській державній адміністрації, Департаменту культури КМДА, особисто першому заступнику міністра культури та інформаційної політики України Ростиславу Карандєєву, заступниці голови КМДА Ганні Старостенко, голові постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Київради Вікторії Мусі, очільнику Департаменту культури КМДА Сергію Анжияку, генеральному директору-художньому керівнику театру ім. І. Франка Михайлу Захаревичу, народній артистці Ларисі Кадировій, журналістамм Сергію Комісарову та Марії Катаєвій, Національній спілці театральних діячів України, Київському відділенню спілки театральних діячів, Національній спілці кобзарів України за теплі вітання та відзнаки колективу Музею. Дякуємо за щирі слова, підтримку й вітання директорам театрів та музеїв Києва, Національного реставраційного центру України, Мистецького арсеналу, дирекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національному університету «Києво-Могилянська академія», видавництву «Дух і Літера», проректору Театрального інституту ім. Крапенко-Карого, представникам Національної музичної академії, та всім друзям і гостям Музею!

За музичні вітання, теплу атмосферу й майстерне виконання щиро дякуємо усім виконавцям!

Нам надзвичайно приємно, що у цей непростий час Ви з нами, з Театральним музеєм!

«Сто років тому, 30 січня 1923 року, в Мистецькому об’єднанні «Березіль» з ініціативи Леся Курбаса був організований Театральний музей. Але історія музею — це не тільки експонати. Це історія кількох поколінь музейників, які ретельно збирали і зберігали історію національного мистецтва протягом століття. На сьогодні в музейному фонді налічується понад 260 000 унікальних музейних експонатів. Все це ретельно збиралося та зберігалося. І зараз перед нашим колективом стоїть відповідальна місія — попри всі перепони зберігати та надавати життя музейним предметам в екскурсіях, лекціях, нових виставках, міжнародних проєктах. Для мене честь очолювати колектив музею: професіоналів своєї справи, невтомних ентузіастів, що впевнено прокладають дорогу музею до статусу національного та продовжують справу, розпочату авангардистами. І я дуже сподіваюсь, що наш музей, який має 100-річну історію, отримає статус національного», — директор Музею Ірина Дробот.

bottom of page