“Український театральний музей: 90 років для науки і культури” 

Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції “Український театральний музей: 90 років для науки і культури” до 90-річчя від заснування МТМК України. - Київ, 2014.- 175 с., іл.

    У конференції взяли участь працівники споріднених за профілем мистецьких музеїв України та Російської федерації, провідні мистецтвознавці, молоді науковці.

 Матеріали конференції узагальнюють історичний досвід, досягнення, висвітлюють сучасну діяльність і проблеми музеїв видовищних мистецтв, меморіальних музеїв видатних артистів, притеатральних музеїв, інформують про результати музеологічних і мистецтвознавчих досліджень.

"Річник Музею театрального, музичного та кіномистецтва України"

Перший випуск Річника Музею театрального, музичного та кіномистецтва України присвячений 95-річчю від заснування музею. Саме з нагоди цієї річниці виникла ідеявідродження видання, ініційованого в кінці 1920-х років першим директором тоді ще Українського театрального музею Петром Руліним як засіб комунікації з суспільством — оприлюднення результатів діяльності, публікації наукового доробку музейних співробітників. Сучасний перший випуск, упорядкований 2018 року, висвітлює діяльність музею у 2017році, основну подію року — 130-річчя Леся Курбаса, містить публікації співробітників музею — дослідження з усіх напрямків музейної спеціалізації, що базуються на пам`ятках з фондівмузею. Видання призначене для істориків, мистецтвознавців, викладачів і студентів відповідних напрямків освіти.

Детальніше»

обложка.jpg

Детальніше»

"Річник №2 Музею театрального, музичного та кіномистецтва України"

Другий номер Річника Музею театрального, музичного та уіномистецтва України присвячений 2018 року, головною подією якого було відзначення 95-річчя від заснування. З цієї нагоди у випуску публікуються статті з історії музею та матеріали з наукового архіву, що представляють дослідницький доробок музейних працівників різних років.

Видання Річника ілюструються матеріалами з фондів та архіву МТМК України.

Для істориків, мистецтвознавців, викладачів і студентів відповідних напрямків освіти.

Василь Батюшков

"Автобіографія Акварелі"

  В музеї театрального, музичного та кіномистецтва України та його філії — Музеї-квартирі В.С. Косенка зберігаються акварелі та численні документи художника В. Батюшкова.
 Дане видання містить автобіографію митця, 5 аркушів машинопису, та маловідомі світлини. До альбому акварелей увійшли 22 репродукції з тематичних пейзажних циклів “Пам`ятні місця поета К.М. Батюшкова” (1965-1972), “На ВДНГ” (1969-1972), “Седнів” (1970), “Гурзуф” (1971-1972), роботи, присвячені В.С. Косенку, портрети та натюрморти, —
своєрідний підсумок творчого життя художника.

Ірина Мелешкіна

"Мандрівні зорі в Україні"

Сторінки історії єврейського театру

В книжці представлена історія діяльності єврейських театрів на території України в ХІХ–ХХ ст. Унікальне ілюстроване видання вперше докладно розповідає про п’єси, режисерів, художників та акторів кожного з театрів. Подані зображення практично невідомих раніше оригінальних ескізів, афіш та фотографій.

Видання розраховане на дослідників єврейської культури, студентів та усіх, хто цікавиться юдаїкою в Україні.

«Музична культура в музейному просторі» 

збірник матеріалів Всеукраїнських наукових читань
 

Детальніше»

Детальніше»

Материк українського авангарду на мапі світу:

збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції,

присвяченої 95-річчю від заснування МТМК України. — К. —

224 с., іл.

Збірник вміщує статті провідних вітчизняних і зарубіжних мистецтвознавців, молодих дослідників, музейних науковців, які взяли участь у Міжнароднй науково-практичній конференції, що відбулася 3 - 4 грудня 2018 р. в МТМК України в межах виставки “Ексцентрика та експресія. Українська авангардна сценографія”, присвяченої 95-річчю музею. Розглянуто питання формування, взаємозв'язків та виокремлення в європейському контексті, художніх особливостей та проекцій у суміжних галузях мистецького напрямку “український авангард”.

Для науковців, викладачів і студентів мистецьких навчальних закладів і всіх, хто цікавиться історією мистецтва та культури.

Меморіальний музей в культурному просторі міста

НАУКОВИЙ ЗБІРНИК Матеріалів ХХVI наукових читань, присвячених 70-річчю започаткування, 30-річчю відкриття відновленого Музею М. Заньковецької

Детальніше»

Детальніше»

Віктор Косенко, його доба і культура ХХІ століття

НАУКОВИЙ ЗБІРНИК Матеріалів I Науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчю створення Музею-квартири В.С. Косенка

Підпишись на наші оновлення

© Музей | Tmf-Museum | Київ

Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 24, 26

  • Facebook Социальной Иконка
  • Instagram
  • YouTube

+38 044 280 18 34 (замовлення екскурсій)

+38 044 280 51 31 (адміністрація)